17 Ocak 2012 Salı

KURTARMAK


Hayatımız  bir şeylerlerle savaşarak ve kurtarmakla  geçiyor.
Bende  yıllar  öncesinde  hayatla savaş  halindeydim. Tüm hırsım ve egomla hayata karşı  savaş ilan etmiştim. Elime ne geçecek? Amacım kendimi  kurtarmak ama  neyimi kurtaracaktım ki; hayatla savaşırken, neyin savaşıydı? Sonunda  yenilgimi kabul  ettim ve devam  ettim yoluma…
İşimizi  ilerletmek için çaba halinde  olmak  var  birde savaşarak çabalarımız  var  ben  savaşlı çabalarımızdan bahsetmek istiyorum. Ekonomi ve  siyasette de çabalar  fazlasıyla  var  ya da  Evlilikler ve İlişkiler çabayla varlar! Nedir bu  Çaba?
Önce elde etmek, kazanmak için çaba,  sonra kurtarmak  için. Hükümete biri  adanacak  büyük  çabalarla  başa  gelmek  için didiniyor Ohhhhh!!!! Geldim  sonunda,  oturayım koltuğuma.  Süreç  işliyor ve  koltuk  çatırdamaya başlıyor. Başlıyor  üstündeki kurtarma  çabasına.  Koltuğu  kurtaracak kimse  geçmesin ben  korurum.  Dokunmayın O BENİM!
Kurtarmak istediği  koltuk mu kendi mi? Kim kime  dokunmasın.
İlişkiler  biraz daha farklı 2  taraf  arasında ilişki başlıyor, yanardağı uyandırır gibi lavlarındaki tüm enerji çevrende. Sen mutlu,  herkes mutlu.
Veeee zaman geliyor,  soğumaya başlıyor lavların yavaş yavaş uykuya  geçiyor yanardağ  ama  böyle sessizce  gitmek istemiyor. Patlamak istiyor aslında, sıkışmış halde savaşıyor  o enerjisiyle. Başlıyorsun SEN, BEN kargaşasına, kendinden uzak sadece karşındakini  eleştirir halde  devam  ediyor yaşantın.  Egolar  çatışmaya  başlıyor savaşın  içindesin artık.
Kurtarmak  seçeneğide var  ama kurtarmaya  çalışırken başlıyorsun; sen böyle  yaptın, sen böyle  yaparsan bende  böyle davranırım. Sen seversen  bende severim  vs…  uzar gider
İşte bunlarla  uğraşırken Hayat  devam  ediyor. Evren işliyor hep bizden önde gidiyor. Sen ister savaş  ister dur. Evren olması gerektiğiyle  var. Biten bitiyor,  devam  etmesi  gerekiyorsa istediğin kadar çırpın bitmiyor işte.
Sen,  Ben’le  kalmak yerine  içine  dön. Sadece kendinlesin ve  orada nefesinle kal. İşte  o  zaman yanardağın uykudan uyanıp enerjinle  yanmaya devam  edecek. Kimseye zarar  vermeden, yakmadan.  Hizaların  değişecektir bırak arada değişsin.  Sen  sen olduğun sürece,  savaşın, çabaların, kurtarmaların, hizaya girecek…… Kendinlesin.  
18/01/2012
Burcu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder